Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pora na zmianę kół na zimowe? Sprawdź jak to zrobić dobrze.

2022-10-28
Pora na zmianę kół na zimowe? Sprawdź jak to zrobić dobrze.

Już za chwilę zacznie się sezon zimowy, a wraz z nim przyjdzie czas na zmianę kół lub samych opon w naszych pojazdach. Przy tej okazji warto zadbać o ich kondycję. Chyba każdy zgodzi się z tym, że nie ma nic lepszego niż wyciągnąć z piwnicy lśniące koła.

Zmieniając koła z letnich na zimowe (lub na odwrót) warto zadbać o ich czystość. Pozostawiony na kilka miesięcy brud będzie zdecydowanie trudniejszy do usunięcia.

 

 

Jak poprawnie przygotować koła do kolejnego sezonu? Poniżej pełna instrukcja.

1. Mycie wstępne felg i opon – oprysk pianą aktywną w celu rozluźnienia brudu oraz szczotkowanie odpowiednimi narzędziami.

 

2. Mycie opon – spryskujemy opony odpowiednim środkiem do czyszczenia gumy tzw. rubber cleanerem po czym szczotkujemy gumę, następnie spłukujemy.

3. Mycie zasadnicze felg – w zależności od siły zabrudzenia użyjemy środków kwasowych (do mocno zabrudzonych) np. Tenzi Alux GT lub zasadowych (do lżejszych zabrudzeń) np. APC.

 

4. Deironizacja – oprysk środkiem do deironizacji potocznie nazywane "krwawą felgą" np. Tuga Teufel. W razie potrzeby pracujemy z produktem pędzelkiem lub szczoteczką. Płuczemy obfitą ilością wody pod ciśnieniem.

deironizacja

5. Glinkowanie – na felgach możemy zauważyć często spore ilości przyklejonego asfaltu oraz smoły. Aby skutecznie go usunąć musimy zastosować twardą glinkę oraz dedykowany poślizg. Dzięki temu zabiegowi pozbędziecie się czarnych cętek z waszych felg.

6. Zabezpieczenie – skoro poświęciliśmy już tyle wysiłku i czasu na doprowadzenie naszych kół do czystości warto, aby ten efekt pozostał jak na kołach najdłużej. W tym celu należy zabezpieczyć nasze felgi oraz opony dedykowanymi środkami. Na opony kładziemy dressing, a na alufelgi wosk lub powłokę kwarcowo-ceramiczną.

Po tak przygotowanych kołach możemy być spokojni o ich właściwy wygląd na kolejny sezon.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 79 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-10-08
Wszystko w jak największym porządku
2023-07-14
Ok
pixel