Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasty polerskie

( ilość produktów: 98 )

Pasta polerska jest jednym z tych preparatów samochodowych, które warto mieć w swoim garażu. Zawsze. Uzyskanie lśniącej karoserii, pozbawionej nawet najmniejszych rys, wcale nie musi wiązać się z wydatkiem dużych sum pieniędzy na profesjonalne warsztaty. Pasty polerskie pozwalają na odpowiednią pielęgnację lakieru, w zaciszu Twojego garażu.

Działanie pasty polerskiej jest proste (pod warunkiem że przestrzegamy kilka podstawowych zasad oraz działamy zgodnie z zaleceniami producenta danej pasty), dlatego każdy kierowca poradzi sobie z wypolerowaniem karoserii. Ścierniwo zawarte w takiej paście, usuwa niewielką ilość lakieru bezbarwnego, co pozwala na likwidację wszelkich zagłębień w jego powłoce. Takie wyrównanie powierzchni umożliwia pozbycie się pomniejszych rys, na przykład powstałych w trakcie czyszczenia auta w myjniach automatycznych.

Polerowanie karoserii samochodu - od czego zacząć?

Wybór odpowiedniej pasty do polerowania samochodu wcale nie jest taki prosty, jak może się wydawać. Jest to spowodowane szeroką dostępnością wielu rodzajów past polerskich. Najczęściej spotykany jest podział na pasty:

  • Mocno ścierne,
  • Średnio ścierne,
  • Wykończeniowe,
  • One Step,
  • 3w1.

Tak duża rozbieżność w pastach wynika z tego, że polerowanie karoserii można wykonywać zarówno kilkuetapowo, jak i jednoetapowo. W przypadku ścierania kilkuetapowego najpierw należy użyć mocno ściernej i średnio ściernej pasty, aby usunąć wszystkie rysy i niedoskonałości lakieru. Końcowym etapem jest użycie pasty wykończeniowej. W przypadku pasty One Step oraz 3w1 wystarczy nałożyć produkt na gąbkę lub futro polerskie i za pomocą maszyny polerskiej wypracować na lakierze. Co prawda nie usunie on rys tak dokładnie, jak polerowanie kilkuetapowe, ale pozostawi równomierną powierzchnię, pozbawioną pomniejszych zarysowań.

Jak prawidłowo wykonać polerowanie i skutecznie pozbyć się rys?

Użycie pasty polerskiej jest łatwe i Następnie należy wybrać odpowiednie pasty polerskie, aby skutecznie usunąć rysy i nadać karoserii połysk. Na tym etapie trzeba także zdecydować się na polerowanie ręczne lub mechaniczne. Praca z polerką elektryczną wymaga odpowiednich akcesoriów oraz doświadczenia. Dobór pasty polerskiej pod kątem stopnia uszkodzenia lakieru jest gwarancją skutecznego pozbycia się nawet głębokich rys. Wówczas dopasowuje się także gradację samej pasty, jak i pada polerskiego. Ręczne polerowanie lakieru pastą także przynosi pożądane efekty, tylko po prostu jest bardziej czasochłonne. Pod warunkiem że przestrzegamy kilka podstawowych zasad oraz działamy zgodnie z zaleceniami producenta danej pasty. Użycie pasty polerskiej jest proste, lecz wymaga sporych przygotowań.

Zaufane Opinie IdoSell
4.85 / 5.00 87 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-05
Najlepszy sklep w Polsce, świetni goście i doskonałe produkty.
2024-03-18
Wszystko sprawnie, polecam
pixel