Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Środki do pielęgnacji lakieru samochodowego

( ilość produktów: 58 )

Pięknie lśniący lakier na karoserii jest marzeniem praktycznie każdego właściciela samochodu. Dzisiejsze techniki oraz preparaty detailingowe umożliwiają doprowadzenie auta do takiego stanu, że praktycznie nie różni się od modelu prosto z salonu.

Szeroka gama kosmetyków samochodowych pozwala na pielęgnację zarówno karoserii, jak i wnętrza samochodu. Jednym z takich preparatów jest quick detailer, czyli praktycznie niezbędnik każdego kierowcy. Dlaczego jest on coraz bardziej popularny i w jakim celu się go używa?

Quick detailer – co to jest i kiedy się go stosuje?

Quick detailer jest preparatem, który został stworzony w celu szybkiego odświeżenia wyglądu auta. Produkt ten stosuje się w celu zabezpieczenia lakieru oraz zwiększenia jego walorów estetycznych.
Warto dodać, że bywa on także często nazywany syntetycznym woskiem, ponieważ jego zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni karoserii przed brudem oraz wydobycie głębi koloru lakieru.

Quick detailer to produkt gotowy od razu do użycia, ponieważ nie trzeba go rozcieńczać. Najlepiej stosować go zaraz po umyciu karoserii. Użycie go na lakierze, który został zanieczyszczony warstwą kurzu i pyłu, może spowodować powstanie rys.

Jak działa quick detailer i w jaki sposób zabezpiecza lakier samochodowy?

Działanie quick detailera polega na utworzeniu na powierzchni karoserii delikatnej powłoki ochronnej, która wykazuje właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że cząsteczki wody i brudu nie będą przylegały do karoserii, dzięki czemu lakier będzie zawsze prezentował się znakomicie.

Warto dodać, że quick detailer przedłuża też efekty mycia (standardowego i detailingowego) i trwałość powłok ochronnych, takich jak np. woski. Trwałość hydrofobowej powłoki, która powstaje dzięki użyciu quick detailera, zależy od formuły preparatu, jednakże najczęściej utrzymuje się do kilku tygodni.

Jeżeli chodzi o liczbę myć, które wytrzyma powłoka, to zabieg nakładania quick detailera warto powtórzyć już po 2-3 myciach karoserii.

Quick detailer – jak używać?

Używanie quick detailera jest bardzo wygodne ze względu na proste i szybkie nakładanie preparatu. Można to zrobić za pomocą dwóch metod.

Pierwszą z nich jest nałożenie preparatu bezpośrednio na lakier, zebranie nadmiaru ściereczką z mikrofibry i następnie polerowanie całej powierzchni karoserii. Druga metoda to nałożenie preparatu na ściereczkę z mikrofibry i wcieranie go w lakier.

Zarówno przy jednej, jak i drugiej metodzie należy pamiętać o dokładnym wypolerowaniu lakieru. Jeżeli po zastosowaniu preparatu pozostały nieestetyczne smugi, warto nakładać mniejszej ilości quick detailera przy jednocześnie dokładnym rozprowadzeniu go na powierzchni.

Quick detailer – dlaczego warto zastosować tą metodę ochrony lakieru?

Ten preparat ma liczne zalety. Jako pierwszą nich należy wymienić uniwersalność, ponieważ quick detailer może być aplikowany na każdy lakier, folię ochronną lub folię zmieniającą kolor.

Kolejną zaletą jest z pewnością łatwość zastosowania preparatu, ponieważ wystarczy tylko ścierka z mikrofibry. Niepotrzebne są żadne szczególne umiejętności z zakresu auto detailingu!

Na uwagę zasługuje także szybkość działania specyfiku, ponieważ zabezpieczająca karoserię powłoka powstaje natychmiast po nałożeniu quick detailera. Jej trwałość to kilka tygodni, dlatego samochód jest skutecznie zabezpieczony przed zabrudzeniami. Warto także dodać, że preparat jest bardzo wydajny.

Quick detailer może być stosowany po każdym myciu samochodu. Wyrobienie sobie takiego nawyku pozwoli na nadanie blasku karoserii oraz na wydobycie z lakieru prawdziwej głębi koloru. Stosowanie quick detailera jest bez wątpienia najlepszym sposobem na odpowiednią pielęgnację karoserii oraz lakieru!

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 86 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-21
Bardzo sprawnie jak i wszystko ok polecam
2023-09-05
Super
pixel