Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Preparaty uniwersalne APC

( ilość produktów: 28 )

Co kryje się pod tajemniczym skrótem „APC”? Jest to grupa preparatów przeznaczonych do czyszczenia różnych elementów wyposażenia samochodu. All Purpose Cleaner to co do zasady środek, który można wykorzystać w niemal każdej sytuacji i przy zabrudzeniach różnego pochodzenia.

Preparat APC można zastosować wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby wykorzystać właściwości APC także w gospodarstwie domowym. Jeśli chodzi o płyn APC do czyszczenia plastikowych i gumowych części w pojeździe, można wykorzystać go jednocześnie do uporządkowania stanu tapicerki czy karoserii. Z powodzeniem wyczyścisz nim także wnętrze silnika. APC to środek o bardzo silnym działaniu, dlatego nigdy nie stosuj go samego, ale zawsze rozcieńcz z wodą w proporcjach zalecanych przez producenta.

Czym jest APC i jak dokładnie działa?

Tłumacząc nazwę All Purpose Cleaner z języka angielskiego, można uznać, że jest to środek czyszczący do każdego typu powierzchni i zastosowania. W rzeczywistości jest to mieszanina niskopiennych substancji chemicznych. APC do tapicerki, plastiku czy gumy ma skład w pełni bezpieczny dla zdrowia. Środek APC ma odczyn zasadowy o pH w przedziale 10-11. Jeśli jest wysokiej jakości, będzie zawierał w składzie:

  • substancje czyszczące,
  • związki chelatujące i rozpuszczające zabrudzenia,
  • emulgatory.

Ponadto preparaty APC charakteryzują się składem chemicznym, który jest w pełni bezpieczny dla powierzchni czyszczonych. Może jednak stanowić zagrożenie dla skóry dłoni, w związku z tym zawsze przed użyciem środka APC trzeba zakładać jednorazowe rękawiczki nitrylowe.

Preparat APC – jakie ma zastosowanie?

Preparat APC ma tak naprawdę szeroki wachlarz zastosowań: doskonale sprawdza się do regularnego usuwania kurzu z plastikowych elementów, np. z deski rozdzielczej, kieszeni drzwi, nawiewów powietrza, a nawet uchwytów na napoje, skutecznie czyści i odświeża gumowe dywaniki podłogowe. Podstawowym zastosowaniem preparatu typu All Purpose Cleaner jest czyszczenie wszelkiego rodzaju plastikowych i gumowych elementów we wnętrzu pojazdu. Doskonałej jakości preparaty APC, które dostępne są w ofercie naszego sklepu, nie tylko precyzyjnie czyszczą powierzchnię z tworzyw sztucznych, lecz także skutecznie ją odtłuszczają. Oprócz zastosowania do regularnej pielęgnacji i czyszczenia produkt stanowi również bardzo dobre przygotowanie do aplikacji tzw. dressingu, czyli środka do konserwacji różnego rodzaju plastików.

Czyszczenie tapicerki samochodowej z APC

Czyszczenie plastików i gum to nie koniec możliwości zastosowania preparatu APC. Kolejną jest czyszczenie tapicerki materiałowej oraz wykonanej z ekoskóry, a także podsufitki. Dzięki APC możesz usunąć plamy oraz zacieki, które czasem powstają na obiciu foteli. Środek nie pieni się, a tym samym nie wymaga dodatkowego płukania po zastosowaniu. Pamiętaj jednak, że APC to jedynie półśrodek, który pomaga na bieżąco zadbać o wygląd podsufitki czy tapicerki. Nie zastąpi dokładnego prania przy użyciu odkurzacza piorącego. Preparat nie wydobywa bowiem zabrudzenia na zewnątrz czyszczonej powierzchni. To zatem idealny sposób na pozbycie się punktowych plam, ale trzeba to zrobić umiejętnie, aby osiągnąć pożądany efekt. Koniecznie jest stosowanie się do instrukcji producenta, ponieważ nieumiejętne zastosowanie APC może doprowadzić do uszkodzenia podsufitki czy wtarcia brudu w materiał siedzenia.

Wykorzystanie APC pod maską samochodu – czy to bezpieczne?

Właściciele pojazdów chwalą sobie APC również przy czyszczeniu poważniejszych zabrudzeń w komorze silnika. Przy rozcieńczaniu preparatu z wodą można osiągnąć różne stężenia, co pozwala na jego wykorzystanie w zarówno mniej, jak i bardziej wrażliwych miejscach auta. Jeżeli połączyć APC z dużą ilością wody, bezpiecznie usuniesz nim plamy z oleju czy smaru pod maską samochodu. To także skuteczne wsparcie przy myciu karoserii – niektóre zabrudzenia drogowe mogą być wyjątkowo trudne do usunięcia, jednak APC poradzi sobie z nimi bez problemu. Czyszczenie zewnętrznych plastików w samochodzie będzie wyłącznie przyjemnością.

APC – czyszczenie auta zgodnie z zaleceniami producenta

Jeśli chcesz cieszyć się skutecznością preparatu APC, musisz przygotować go w odpowiednich proporcjach względem typu zabrudzonej powierzchni. Chodzi o wspomniane już rozcieńczenie go z wodą. APC możesz dozować od proporcji 1:3 do nawet 1:100. Grunt to nie doprowadzić do uszkodzenia powierzchni czy materiału. Niektóre elementy pojazdu wymagają precyzyjnych parametrów, np.: proporcja 1:3 – mycie komory silnika, felg oraz zmywanie wosku z karoserii, proporcja 1:5 – usuwanie silnych oraz średnich zabrudzeń w środku samochodu, proporcja 1:10 – eliminowanie lekkich zabrudzeń, czyszczenie tworzyw sztucznych, m.in. kokpitu, a także winylu i gumy, proporcja 1:30 – pranie tapicerki oraz czyszczenie plam na podsufitce. Pamiętaj! Najlepiej zastosować się do zaleceń producenta dotyczących rozcieńczania, ponieważ każdy produkt może mieć inne stężenie. W zależności od typu powierzchni preparat APC rozcieńczony z wodą można rozprowadzać po powierzchni ściereczką z mikrofibry, szczoteczką czy specjalnym pędzlem do detailingu. Nie należy pokrywać preparatem APC powierzchni bezpośrednio! Może wówczas dojść do nieestetycznych przebarwień, które trudno będzie usunąć. Przekonaj się, jak All Purpose Center może Ci pomóc w utrzymaniu samochodu w świeżości i czystości na co dzień!

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 79 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-05
Super
2023-07-14
Ok
pixel