Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kosmetyki samochodowe typu AIO

( ilość produktów: 14 )

Który kierowca nie chce, aby lakier na jego samochodzie lśnił, jakby pojazd dopiero wyjechał z salonu? Chyba każdemu posiadaczowi czterech kółek zależy na estetycznej i zadbanej karoserii! Z tego też powodu stale rośnie popularność kosmetyków samochodowych, które są najprostszą, najtańszą oraz najlepszą metodą na odświeżenie wyglądu auta.

Wśród takich preparatów bardzo często wybierane są kosmetyki samochodowe typu AIO, ponieważ łączą one zalety wielu różnych specyfików do pielęgnacji aut. Czym tak naprawdę jest AIO? Kiedy warto używać takich kosmetyków i w jaki sposób to robić? Czytaj dalej!

Czym są kosmetyki AIO?

Holistyczna renowacja lakieru jest procesem czasochłonnym, ponieważ wymaga przygotowania wielu różnych preparatów i narzędzi. Jest to także kosztowne. Kosmetyki samochodowe typu AIO upraszczają cały ten proces! Co prawda nie pozostawiają one tak dobrego i trwałego efektu, jak profesjonalna korekta w salonie auto detailingu, jednak różnica i poprawa jakości lakieru widoczna jest gołym okiem. Kosmetyki AIO najczęściej mają formę mleczka lub pasty i pełnią trzy najważniejsze funkcje:

  • pasty polerskiej – usuwają mikrozarysowania,
  • politury – wygładzają powierzchnię lakieru,
  • sealantu – tworzą hydrofobową warstwę, która zabezpiecza karoserię oraz nabłyszcza lakier.

Kiedy warto użyć pasty typu AIO?

Możliwość szybkiej poprawy wyglądu lakieru sprawia, że kosmetyki samochodowe typu AIO nadają się do regularnego używania w celu pielęgnacji karoserii. Warto podkreślić, że aplikacja preparatów AIO jest na tyle prosta, że z powodzeniem poradzi sobie z tym nawet największy samochodowy laik. Kosmetyków AIO, takich jak np. super cleaner, najlepiej używać wtedy, gdy gołym okiem widać, że lakier wymaga odświeżenia. Świadczyć mogą o tym drobne zarysowania, które powstają w trakcie codziennego używania samochodu.

Jak używać kosmetyku samochodowego AIO?

Polerowanie lakieru za pomocą preparatu AIO jest proste, ale wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto dodać, że taka polerka powinna być wykonywana za pomocą maszyny polerskiej, którą można kupić już za 500 złotych. Oczywiście, niektóre pasty AIO mogą być także rozprowadzane ręcznie, ale jest to wyjątkowo żmudne zajęcie. Na samym początku należy dokładnie oczyścić powierzchnię lakieru. Niektórzy często zabezpieczają też taśmą malarską sąsiadujące elementy, takie jak reflektory, plastikowe elementy i szyby. Kolejnym etapem jest zwilżenie gąbkowego pada odrobiną preparatu AIO. Warto dodać, że w przeciwieństwie do zwykłej pasty polerskiej, kosmetyków typu AIO nie zmywa się za pomocą alkoholu izopropylowego.

Kosmetyki AIO do ręcznego polerowania – o czym trzeba pamiętać?

Preparaty AIO wyróżniają się różnymi sposobami użycia – niektóre mleczka AIO mają lekko ścierną formułę i nie wymagają użycia maszyny. Informacje dotyczące sposobu i metody aplikacji można znaleźć na opakowaniu. Jeżeli w składzie preparatu znajdują się cząsteczki ścierne wymagające odpowiedniej temperatury do rozpadu, to taka pasta nadaje się tylko i wyłącznie do pracy z maszynami polerskimi.

Pasta AIO i One Step – różnice

Choć kosmetyki AIO oraz One Step bardzo często uważane są za to samo, jest to błędne założenie. Kosmetyki AIO pełnią trzy zadania, czyli polerują lakier, wypełniają ubytki oraz zabezpieczają karoserię. W przeciwieństwie do AIO kosmetyki One Step tylko i wyłącznie polerują lakier. Pasty One Step służą zatem do skutecznego ścierania swirli (drobnych zarysowań pozostawionych np. przez szczotki z myjni), ale nie wypełniają one rys, a także nie pozostawiają na powierzchni lakieru warstwy ochronnej. Z tego też powodu kosmetyki samochodowe AIO wyróżniają się kompleksowym podejściem do ochrony karoserii, a preparaty One Step nadają się wyłącznie do usuwania rys. Dzięki swojej uniwersalności preparaty AIO cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ za ich pomocą można skutecznie zabezpieczyć karoserię przed uszkodzeniami.

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 86 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Oprócz tego, że wszystko OK to jeszcze miło :-)))
2023-10-08
Wszystko w jak największym porządku
pixel