Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Renowacja skóry

2022-11-04
Renowacja skóry

 

Skóry były kiedyś wyznacznikiem luksusu, który występował w najbogatszych wersjach wyposażenia. Dziś spotkać możemy ją w wielu autach jednak z biegiem czasu i ilością przejechanych kilometrów nasze skórzane fotele, mieszki zmiany biegów, kierownice czy boczki wyglądają gorzej. Pokażemy jak je odmłodzić. W przeciwieństwie do tapicerki materiałowej, skóra wymaga większej troski. W zależności od tego jak intensywnie używamy naszego auta, powinniśmy ją systematycznie czyścić i konserwować, to maksymalnie wydłuży żywotność skóry.

Mimo wszelkich starań nie jesteśmy w stanie uniknąć jej zużycia. Ciągła eksploatacja przyczynia się do wycierania boczków, oparć, powstawania trudnych zabrudzeń, pękania połączeń. Moglibyśmy tak wymieniać w nieskończoność.

Co jeśli już nastanie moment, że samo wyczyszczenie i zabezpieczenie tapicerki nas nie satysfakcjonuje i widzimy, że wnętrze naszego auta straciło dawny blask?

Odpowiedź jest jedna – musimy poddać ją renowacji. Brzmi poważnie, jednak przy odrobinie chęci i za pomocą kilku środków, etap po etapie, jesteśmy w stanie sprawić by wyglądała jak przed laty.

Pierwszym i jednym z najważniejszych kroków jest oczyszczenie materiału, który poddajemy renowacji. Ważne jest by wyczyścić skórę z powierzchownego brudu, tłuszczu, odżywek i zabezpieczeń, by nie wcierać go przy kolejnych etapach. Idealnym rozwiązaniem będzie Zestaw Furniture Clinic – Care Kit.

W zestawie mamy:

- Leather Ultra Clean, służący do czyszczenia tapicerki skórzanej,

- Leather Protection Cream, który użyty na końcu zabezpieczy wcześniej przygotowaną skórę,

- rozpylacz do nanoszenia produktu oraz mikrofibrę.

Zestaw należy uzupełnić w szczoteczkę, przeznaczoną do czyszczenia tapicerki skórzanej, którą w połączeniu z Leather Ultra Clean będziemy czyścić naszą tapicerkę na przemian kolistymi i krzyżowymi ruchami, tak by dotrzeć dokładnie w każdy por skóry. Ważne jest też, by robić to z niezbyt dużym naciskiem. W innym wypadku włosie w szczoteczce „kładzie się” i wbrew pozorom nie czyści tak dobrze. Pozostałości piany po czyszczeniu wycieramy za pomocą mikrofibry, raz na jakiś czas wypłukując ją w czystej wodzie i dokładnie wyciskając.

Drugim krokiem jest powierzchowne usunięcie starej farby czyli lakieru bezbarwnego i odrobiny koloru, by przygotować powierzchnię do malowania. Skorzystamy z Leather Prep, który rozpuszcza starą farbę.

Kolejnym krokiem procesie renowacji jest odtłuszczenie tapicerki za pomocą produktu Alcohol cleaner, który usunie pozostałości brudu, tłuszczu i sylikonów, które mogą pogorszyć przyczepność farby.

Następny etap to użycie produktu Adhesion promoterpromotor przyczepności czyli podkład dla bazowego koloru. Adhesion Promoter stosuje się przed nałożeniem barwnika w celu zwiększenia jego przyczepności. Nanosimy go metodą gąbkowania.

Farbę nakładamy na tapicerkę gąbeczką lub pistoletem lakierniczym o małej dyszy. Do renowacji półprofesjonalnej w zupełności wystarczy tylko gąbeczka. Farbę nakładamy w 3-4 cienkich warstwach. Bezpośrednio po położeniu farby należy ją wysuszyć przy użyciu opalarki lub suszarki. Suszymy każdą warstwę nałożonego produktu.

Po nałożeniu wszystkich warstw kolejnym krokiem jest położenie lakieru bezbarwnego. Mamy do wyboru różne rodzaje wykończenia (połysk, mat, półpołysk itp.). Lakier bezbarwny nakładamy identycznie jak kolor, susząc farbę od razu po nałożeniu.


Ostatnim krokiem naszej renowacji jest zabezpieczenie foteli (dopiero po 7 dniach od lakierowania) produktem z zestawu Care Kit czyli Leather Protection cream. Produkt nakładamy za pomocą aplikatora mikrofibrowego, ewentualny nadmiar docieramy czystą mikrofibrą.

Po zabezpieczeniu odnowionej tapicerki pozostaje tylko cieszyć się efektami. 

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2022

Polecane

Zaufane Opinie IdoSell
4.86 / 5.00 79 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-09-12
Wszystko super :)
2023-07-14
Wszysko super
pixel